Święto Policji na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

swieto policji kpp raciborz

Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie i podziękowano pracownikom cywilnym.

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyła się uroczystość obchodów Święta Policji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

- reklama -

W obecności zaproszonych na akademię gości, policjanci raciborskiego garnizonu odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który (postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z 17 lipca 2017 r.) mianowany został na pierwszy stopień generalski. Obecni byli również przedstawiciele samorządowych władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz służb mundurowych, m.in. przedstawiciele Policji z Republiki Czeskiej.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński wraz z szefem raciborskiego garnizonu insp. Łukaszem Krebsem wręczyli 48 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne, w tym pięciu, którzy w drodze wyróżnienia awansowali przedterminowo. Sześciu raciborskich policjantów zostało odznaczonych medalami za szczególne zaangażowanie i uzyskane wyniki w służbie. Za szczególny trud wyróżniono także pracowników cywilnych.

Podczas wczorajszych uroczystości, słowa uznania za wyrozumiałość i wsparcie, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu skierował również do rodzin policjantów. Na zakończenie akademii wystąpiło trio smyczkowe Appassionato, w którego skład wchodzą dwie siostry bliźniaczki Wiktoria i Marta (córki Komendanta Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej asp. sztab. Henryka Linka) oraz ich przyjaciółka Paulina.

/k/, Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here