50-letni włamywacz wpadł na gorącym uczynku

0
Policja Racibórz: Włamywacz złapany na gorącym uczynku dzięki reakcji sąsiada

Mężczyznę, który dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Raciborzu, zauważył czujny sąsiad.

Zdarzenie miało miejsce 17 lipca, na ul. Mariańskiej w Raciborzu. Czujny sąsiad wypatrzył moment włamania do jednego z mieszkań i natychmiast powiadomił policjantów. Na miejscu szybko zjawili się raciborscy mundurowi, którym, po krótkim pościgu, udało się zatrzymać włamywacza ze skradzioną biżuterią. Łączne straty oszacowano na kwotę ok. 300 zł.

50-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie przedstawiono mu już zarzuty. Wczoraj, na wniosek raciborskich śledczych, wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Włamywaczowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

- reklama -

– Przypominamy, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw. Zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z uwagi na strach przed zemstą, często „przymykamy oko” na złe zachowania i wolimy milczeć, niż reagować. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą mundurowym podjęcie stosownych działań – wyjaśnia raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here