Letni Teatr na Schodach, czyli „Salieri” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

salieri teatr rawa biblioteka raciborz

W piątkowy wieczór na schodach biblioteki można było obejrzeć monodram „Salieri” w wykonaniu Huberta Bronickiego z Teatru Rawa.

21 lipca w raciborskiej bibliotece odbył się spektakl w ramach Letniego Teatru na Schodach. Tym razem widzowie obejrzeli monodram „Salieri” w wykonaniu Teatru Rawa z Katowic.

- reklama -

Monodram „Salieri” w reżyserii Macieja Dziaczko i wykonaniu Huberta Bronickiego to debiut dramaturgiczny Ewy Kubiak – aktorki i założycielki Teatru Rawa. Oprawę muzyczną przedsięwzięcia opracował Tomasz Leś – znany m.in. z zespołu 100nka. Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Rawa z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Czterdziestoletni kierowca taksówki. Mężczyzna inteligentny i pełen osobistego uroku, z lekką nadwagą, wywołaną zapewne słabością do włoskich przysmaków… To właśnie bohater spektaklu „Salieri”. Z pozoru zwyczajny. Ma jednak niecodzienne hobby: tworzy własną, alternatywną mapę miasta – zbudowaną z dźwięków. W ten sposób odnajduje ład i harmonię świata. Pewnego dnia, do jego taksówki wsiada człowiek, który na zawsze odmienia jego życie…

Katarzyna Przypadło

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here