Włóczykije mieli swoje święto w bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Racibórz: Dzień Włóczykija w raciborskiej bibliotece

20 lipca, w raciborskiej bibliotece obchodzono pełen atrakcji Dzień Włóczykija.

Dzień Włóczykija oficjalnie obchodzony jest 23 lipca i uważany jest za święto wszystkich podróżników, wagabundów i obieżyświatów, czyli wszystkich tych, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu i kochają podróże. W związku z tym, żądni wrażeń goście raciborskiej biblioteki „spakowali swoje plecaki” jeszcze wcześniej i Dzień Włóczykija świętowali już w czwartek.

- reklama -

– Zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty gościa. Do biblioteki zawędrowała Joanna Dwornik – podróżniczka, współczesny obieżyświat, a na co dzień instruktorka jogi – relacjonują organizatorzy wydarzenia. Joanna Dwornik swoje pierwsze podróże odbyła jako młoda dziewczyna, korzystając z dobrodziejstw taniego transportu – autostopu. Dziś zwiedza świat razem ze swoim mężem i dwójką synów, udowadniając, że prawdziwy włóczykij niczego się nie boi i wszędzie czuje się jak w domu.

Podróżniczka przygotowała dla gości biblioteki prezentację multimedialną, w której pokazała to, co według jej starszego syna, może zainteresować inne dzieci. Włóczykije zobaczyli więc, na jakich placach zabaw bawią się dzieci na różnych kontynentach, w co się bawią, jak mieszkają i do jakich szkół chodzą.

Gośćmi biblioteki były również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu, które podzieliły się z dziećmi kilkoma sprawdzonymi patentami na bezpieczne wakacje.

– W przyszły wtorek część bibliotecznych włóczykijów wyruszy do Świata Techniki w Ostravie. Pozostałych zapraszamy na zajęcia w Eurece! – zachęca do udziału w „Lecie z Biblioteką” raciborska książnica.

Zorganizowane wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here