Nie ma chętnych na miejskiego konserwatora zabytków. Urząd obniża oczekiwania

konserwator zabytków

31 lipca upłynął termin naboru na miejskiego konserwatora. Niestety, posada w wymiarze pół etatu nie przyciągnęła chętnych, dlatego magistrat przedłużył konkurs do 17 sierpnia.

- reklama -

Przypomnijmy, niedawno ze stanowiska tego zrezygnowała Joanna Ciałowicz-Muszała, która postanowiła skupić się na obowiązkach dyrektora muzeum. Pierwszy konkurs na jej następce pozostał nierozstrzygnięty, stąd Urząd Miasta Racibórz ponownie ogłosił nabór na stanowisko Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jest to praca w wymiarze 1/2 etatu, którą w połowie wykonuje się „za biurkiem”, a w połowie w „terenie”. Jakie wymagania musi spełnić osoba, która w przyszłości będzie zajmować się skarbami naszej przeszłości? Jako podinspektor musi m.in: wykazać się wykształceniem wyższym z zakresu historii sztuki, konserwacji zabytków, archeologii, ochrony dóbr kultury lub konserwacji. Osoba taka powinna też legitymować się przynajmniej 3 letnim stażem pracy w zakresie ochrony zabytków lub w administracji publicznej (jest to warunek dodatkowy). Zainteresowani są proszeni o złożenie swoich ofert do dnia 17 sierpnia 2017r. Wszystkie niezbędne informacje o tym naborze można znaleźć w ogłoszeniu, które zamieszczamy poniżej i w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Racibórz.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Zabytków, po „bohaterskiej” walce pijanych czerwonoarmiejców z budynkami Raciborza, nie mamy za wiele. Przybyło natomiast „perełek” budowlanych Lenka. To czym się tu opiekować?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here