Krzysztof Zalewski, Anna Wyszkoni i Tabu na Dniach Miasta w sąsiednich Rydułtowach

Moc muzycznych wrażeń dla swoich mieszkańców miasto Rydułtowy przewidziało na 26 i 27 sierpnia.

Pierwszego dnia imprezy, w sobotę, przed publicznością wystąpią zespoły działające w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” i zaproszeni goście. Odbędzie się również koncert w wykonaniu laureatów IX Festiwalu Piosenki „Niezapominajka”.

- reklama -

O godz. 19:00 na swój występ mieszkańców zaprosi znany i lubiany zespół Tabu. Wodzisławska grupa na polskiej scenie muzycznej istnieje od 2003 roku. Muzyka Tabu to głównie reggae z dużą dawką pozytywnej energii i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Grupa jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi” w Wodzisławiu Śląskim.

Po rozbujaniu się w rytmach energicznego reggae rydułtowska publiczność największe polskie hity zaśpiewa razem z gwiazdą sobotniego wieczoru – Anną Wyszkoni, wieloletnią wokalistką zespołu Łzy. Pochodząca z Tworkowa Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ok. pół miliona sprzedanych płyt. Z jej pierwszego solowego albumu pochodzą m.in. takie przeboje, jak „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” czy „Wiem, że jesteś tam”. Początek koncertu Anny w Rydułtowach przewidziano na godz. 21:00.

Drugi dzień rydułtowskiego święta miasta rozpocznie się od występów amatorskich zespołów z Rydułtów, wręczenia nagród sportowych oraz wręczenia statuetki Rydułtowika Roku. Przewidziano również występy zespołów Ogniska Pracy Pozaszkolnej – „Turbulencja” i „The Secret Project”, a o godz. 20:00 wystąpi uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce – Krzysztof Zalewski. Krzysztof Zalewski-Brejdygant, znany także jako Zalef, to również kompozytor utworów, autor tekstów i multiinstrumentalista. W 2002 roku Zalef został laureatem drugiej edycji programu muzycznego „Idol”. Na swoim koncie Krzysztof Zalewski ma współpracę z tak znanymi i cenionymi artystami polskiej sceny muzycznej, jak Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Miuosh czy Natalia Przybysz. W 2016 roku ukazała się kolejna solowa płyta artysty „Złoto”, z której pochodzą m.in. takie przeboje, jak „Miłość miłość”, „Jak dobrze” czy „Polsko”.

Tegorocznym, już 25. Dniom Rydułtów towarzyszyć będą również takie atrakcje, jak turniej gier komputerowych, średniowieczne obozowisko i pokazy walk w wykonaniu stowarzyszenia „Drengowie znad Górnej Odry”, wesołe miasteczko, animacje dla dzieci i wiele, wiele innych… W tym roku, już po raz czwarty, zorganizowana zostanie Rydułtowska Wampiriada, czyli akcja honorowego oddawania krwi.

Z okazji tegorocznego święta miasta, na przełomie sierpnia i września, Rydułtowy organizują także szereg sportowych wydarzeń, takich jak XXV Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta, Kolarski Rajd Burmistrza „Poznaj miasto i okolice”, zawody wędkarskie, turnieje piłki nożnej czy siatkówki i wiele innych.

Rydułtowy, Dni Miasta: Anna Wyszkoni, Tabu, Krzysztof Zalewski

Patronem medialnym XXV Dni Rydułtów jest dwutygodnik Gazeta Informator oraz portal raciborz.com.pl.

/k/
Fot. facebook.com/ Krzysztof Zalewski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here