Kiedy zakończą się utrudnienia dla kierowców w Raciborzu i regionie?

Remont Wodzisław
Na zdjęciu remont ulicy Młodzieżowej na wysokości skrzyżowania z ulicą Ignacego Paderewskiego w Wodzisławiu Śl.

Największe utrudnienia powodują w Raciborzu remonty dwóch dróg: wojewódzkiej – Armii Krajowej i Rudzkiej oraz powiatowej – Ocickiej. 

- reklama -

Racibórz, Rudzka i Armii Krajowej (DW 919)

Przebudowę Drogi Wojewódzkiej nr 919 na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach prowadzi konsorcjum firm Bruki Trawiński i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza. O zlecenie rywalizowały jeszcze: Strabag, Drog-Bud, Eurovia Polska, Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic, czeskie M-Silnice, Transkom i Skanska. Prace zaplanowano na dwa etapy: najpierw ulica Rudzka (od mostu na kanale Ulga po ul. Malczewskiego), następnie ulica Armii Krajowej. W tej chwili utrudnienia występują na kilku odcinkach. Całkowita długość remontowanego odcinka wynosi 1915 metrów. W ramach remontu zaplanowano wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę zjazdów i chodników, wybudowanie zatok postojowych i autobusowych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, ich zakończenie zaplanowano na koniec września 2017 roku. Koszt remontu to 8,4 mln zł.

Racibórz, ul. Ocicka (DK 45)

17 lipca rozpoczęły się prace na ul. Ocickiej w Raciborzu. Jest to II etap remontu tej ulicy. W ramach zadania przebudowywany jest odcinek drogi powiatowej o długości 782 m – od skrzyżowania z ulicą Koszalińską do końca skrzyżowania z ulicą Węgierską. Zakres zadania obejmuje głównie wymianę konstrukcji i nawierzchni jezdni, przebudowę chodnika, wykonanie ścieżki rowerowej (od ul. Koszalińskiej do ul. Bolesława Leśmiana) i na dalszym odcinku – pobocza oraz wymianę istniejących oraz zabudowę nowych studzienek ściekowych. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z siedzibą w Raciborzu przy ul. Adamczyka 12.

W pierwszej kolejności realizowano roboty na odcinku od ul. Koszalińskiej do skrzyżowania z ulicami Bolesława Leśmiana i Osiedleńczą – po stronie lewej (jadąc w kierunku Ocic). Roboty prowadzone są przy połówkowym zamknięciu jezdni i sterowaniu ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej wahadłowej. Planowany termin zakończenia robót to 6 października 2017r.

Czytaj również: Utrudnienia w powiecie wodzisławskim

/k, ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. fatalnie poprowadzony objazd/ wyjazd z Raciborza, zero informacji wiec pchamy sie w te dziury ale po jakie licho? Tak walczyli o ten przetarg że nie zdążyli zrobic objazdu z jednej ze srton???

  2. Miasto zamienia się w hałaśliwe, cuchnące spalinami miejsce.. Jeszcze dwa lata temu, nie było tak źle. Czy ktoś myśli o wyprowadzeniu ruchu samochodowego na peryferie…..Jest jeszcze gorzej,gdy za publiczne pieniądze kupuje się dziadowski sprzęt, który straszy NOCĄ! Jak mamy zdrowo funkcjonować w ciągu dnia, kiedy na równe nogi, o 3 w nocy stawia hucząca jak wodospad maszyna, rodzaj polewaczki- odkurzacza., To coś przejechało pod oknami Ogrodowej, wracało trzy razy…do 4.30 nie dało spać!!!Czy nie można sprzątać w ciągu dnia??!!Czy to takie trudne uświadomić sobie, ze ludzie w nocy śpią..Rozumiem, gdyby chodziło o odśnieżanie, ale teraz latem?Koszmar!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here