„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Akcja policji i ratowników WOPR

Policja Racibóz

Raciborscy dzielnicowi wspólnie z ratownikami WOPR po raz kolejny kontrolowali zbiorniki wodne oraz baseny na terenie Raciborza.

- reklama -

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” raciborscy dzielnicowi wspólnie z ratownikami WOPR na terenach rekreacyjnych spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają z nimi, a także sprawdzają, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa.

– Przed nami ostatnie dni wakacji, dlatego też wiele osób planuje spędzić te chwile na odpoczynku nad wodą. Przypominamy, że w tym beztroskim czasie powinniśmy jednak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Od początku wakacji raciborscy dzielnicowi sprawdzają zbiorniki wodne znajdujące się w naszym powiecie. Do działań przyłączyli się także ratownicy WOPR, którzy swoją wiedzę i doświadczenie wraz z mundurowymi przekazują napotkanym nad wodą mieszkańcom – podkreśla Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona).

Fot. KPP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here