Zespół taneczny Łężczok na festiwalu Kalinowe Lato nad Dnieprem [ZDJĘCIA]

lezczok raciborz ukraina

20-osobowa grupa prezentowała polskie tańce i kulturę w partnerskim mieście powiatu raciborskiego.

Zespół taneczny Łężczok z gminy Nędza reprezentował Polskę na 14. Festiwalu Kalinowe Lato nad Dnieprem, który odbył się w Horiszni Pławni – partnerskim mieście powiatu raciborskiego. 20-osoba grupa przebywała na Ukrainie w dniach 19-26 sierpnia.

- reklama -

Podczas festiwalu Łężczok przedstawił tańce Beskidu Śląskiego, cieszyńskie, rzeszowskie oraz Polkę Krzyżową, prezentując się obok zespołów z Ukrainy, Serbii, Rumunii, Czech, Turcji i Cypru Północnego. Grupa wystąpiła na kilku scenach miejskich oraz podczas parad i ceremonii otwarcia i zamknięcia festiwalu. Tancerze mieli także okazję, by zwiedzić okolicę. Odwiedzili m.in. Ferrexpo Poltava Mining – odkrywkową kopalnię rud żelaza czy miasto Keleberda.

Z tancerzami i opiekunami spotkał się wicestarosta Marek Kurpis, który przebywał w Horiszni z dwudniową wizytą oficjalną. Oprócz wizyty na Festiwalu Kalinowe Lato nad Dnieprem zwiedził m.in. szkoły i ośrodki sportowo-wypoczynkowe, Ferrexpo Poltava Mining i uczestniczył w spotkaniu z władzami miasta i lokalnymi mediami.

Wyjazd zespołu został dofinansowany ze środków budżetu powiatu raciborskiego w ramach współpracy zagranicznej z ukraińskim samorządem.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here