SSON z Raciborza z dodatkowymi środkami na działalność

rugby na wozkach
Rugby na wózkach. Fot. Piotr Stanisławski/niepelnosprawni.pl

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych z Raciborza, które sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w rugby na wózkach, wygrało w internetowym głosowaniu i zostało nowym podopiecznym fundacji Sport Twoją Szansą.

Od 29 sierpnia do 14 września trwało głosowanie, które wyłoniło nowych podopiecznych fundacji Sport Twoją Szansą. W plebiscycie znalazło się ośmiu sportowców oraz dwie organizacje sportowe, w tym Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych z Raciborza, które sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w rugby na wózkach. Raciborskie SSON zdecydowanie wygrało plebiscyt, zdobywając aż 55,2 % głosów.

- reklama -

Raciborskie SSON działa od 2005 r. Obecnie kadra zajmuje 10. miejsce na świecie i 5. w Europie. Rugby na wózkach jest najprężniej rozwijającą się w Polsce zespołową grą sportową dla osób z najcięższymi schorzeniami narządu ruchu – z uszkodzeniami rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Stowarzyszenie odpowiada za reprezentację Polski, jednocześnie prowadząc aktywizację społeczną i rehabilitację osób niepełnosprawnych przez sport. Wśród sukcesów drużyny znalazły się m.in.: piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Dywizji A w 2017 r. i zapewnienie udziału w turnieju barażowym w 2018 r. do Mistrzostw Świata w Australii, pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy Dywizji B w 2016 r. czy czwarta lokata na Mistrzostwach Europy Dywizji B w 2015 r. Kadra uczestniczy też w wielu zawodach o randze międzynarodowej.

Środki zostaną przekazane na wsparcie organizacji zgrupowań dla Reprezentacji Polski rugby na wózkach jako element przygotowań do turnieju barażowego do mistrzostw świata w Australii w 2018 r.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach m.in. do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale.

fundacja_wyniki glosowania

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here