Dzieci z Przedszkola nr 14 odwiedziły raciborską komendę [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: Komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 14

Przedszkolaki nie tylko rozmawiały z mundurowymi o bezpieczeństwie na drodze i w domu, ale też zwiedzały komendę i oglądały wyposażenie radiowozu.

O bezpieczeństwie na drodze, w domu i na podwórku z małymi gośćmi z Przedszkola nr 14 rozmawiał oficer prasowy raciborskiej policji. Maluchy zadawały szczegółowe pytania o pracę w komendzie policji, a dzięki wizycie – mogły tej pracy przyjrzeć się z bliska. Mali goście doskonale wiedzieli, jak zadzwonić na policję i jaki trzeba wybrać numer, a przy okazji, widząc pracę policjantów, dzieci dowiedziały się, że jest to służba bardzo odpowiedzialna, a maluchy mogą zaufać mundurowym i zawsze poprosić ich o pomoc.

- reklama -

Dzieci zostały przyjęte przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztofa Żołądka w jego gabinecie, gdzie mogły zobaczyć i przymierzyć czapki policyjne z różnych państw. Natomiast komisarz Mirosław Szymański pokazał dzieciom nową aplikację „Moja Komenda”, która ułatwia dotarcie do komisariatu i kontakt z dzielnicowym. Przedszkolaki zachęcano, by do zainstalowania aplikacji na telefonach przekonały swoich rodziców, a w przyszłości – same z niej korzystały.

Na zakończenie wizyty policjanci pokazali dzieciom, jak wygląda radiowóz i jak jest wyposażony. Spotkanie najmłodszych raciborzan z funkcjonariuszami policji zostało zorganizowane w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here