Sprzątanie świata w SP18 [ZDJĘCIA]

Sprzątanie świata

W tegorocznej akcji, która w szkole przeprowadzona została 15 września, wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły z klas I-VII wraz ze swoimi wychowawcami. Sprzątali świat pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce”. Uczniowie udali się w wyznaczone tereny wokół szkoły, na boiska szkolne, na ul. Żorską, Jana Pawła II, ul. Mysłowicką, ul. Górną, ul. Chłopską oraz wzdłuż ogrodzenia cmentarza. Zebranych zostało 10,6 worków makulatury, 14,25 worka szkła, 14,2 worków plastiku oraz 20 worków pozostałych odpadów. W porównaniu do roku ubiegłego odpadów zebrano znacznie więcej odpadów.

W ciągu całego tygodnia na edukacji plastycznej w klasach I-III wykonywano prace plastyczne, które brały udział w konkursie pod nazwą „Czary mary i coś pożytecznego z odpadów mamy”, aby ukazać możliwości wykorzystania śmieci jako materiałów użytecznych.

- reklama -

Ponadto w szkole odbył się konkurs dla klas starszych, polegający na przygotowaniu prezentacji multimedialnej „Niska emisja. Co zrobić ze śmieciami?”. Jury konkursowe brało pod uwagę zarówno pomysł jak i estetykę wykonania prac.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium i wyróżnienia, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska UM i dyrektora SP18 oraz dyplomy.

Nagrodzeni z klas I-III:
Ala Tomaszewska IA
Bianka Wojtak IB
Agnieszka Szałek IC
Agata Strzelec IIA
Bartosz Wiśniewski IIB
Aleksandra Zdonek IIIA
Michalina Socha IIIB
Zuzanna Kobylańska IIIC

Nagrodzeni z klas VII, IIgim – IIIgim:
I miejsce Wiktoria Groeger VIB
II miejsce Julia Pacharzyna VIB
III miejsce Julia Kaleta VIA

Wyróżnienia:
Wiktoria Twardowska VIC
Roksana Kłosek VIIB
Emilia Hercog IIIB gim

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here