Wernisaż wystawy Stowarzyszenia PERSONA w raciborskiej bibliotece

wystawa persona biblioteka raciborz 1
Wystawa Stowarzyszenia PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego.

W Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego w bibliotece odbędzie się otwarcie wystawy prac podopiecznych Stowarzyszenia PERSONA połączone z wykładem Haliny Dec.

10 października o godz. 18:00 w Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się wernisaż wystawy prac podopiecznych Stowarzyszenia PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie seminarium Haliny Dec pod nazwą „Problem zagrożeń dla zdrowia psychicznego oraz stygmatyzacji i konsekwencji społecznych chorób psychicznych”.

- reklama -

Prace, które będzie można oglądać na wystawie, powstały w ramach projektów: Edukacja i informacja profilaktyką zaburzeń zdrowia psychosomatycznego (współfinansowanie Miasto Racibórz) oraz Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym seniorów (współfinansowanie Województwo Śląskie).

– Data wydarzenia nie jest przypadkowa, bowiem 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego głównym celem jest zwiększanie świadomości społecznej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz zdrowia psychicznego – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

wystawa persona biblioteka raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here