Cyrk ze zwierzętami w Raciborzu? Prezydent nie popiera, ale…

Protest Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki
Protest Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki

Cyrk ze zwierzętami nie będzie mógł ulokować się w Raciborzu na terenach należących do miasta – ogłosił magistrat w odpowiedzi na petycję o zakaz tego rodzaju praktyk. Jednocześnie prezydent nie zamierza wtrącać się w decyzje podmiotów prywatnych. Jeśli ktoś zamierza wynająć swój teren, miasto nie będzie nic zakazywało.

- reklama -

W odpowiedzi na list otwarty Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki, Miasto informuje, że podtrzymuje podjętą we wrześniu decyzję o nałożeniu obowiązku złożenia stosownego oświadczenia na podmioty zainteresowane dzierżawą miejskich terenów pod lokalizację cyrku z udziałem dzikich zwierząt.

W ramach swojej oferty terenów przeznaczonych do dzierżawy, Gmina Racibórz udostępnia grunt na Ostrogu w rejonie ulic Rudzkiej, Armii Krajowej i Karola pod lokalizację cyrków i wesołych miasteczek. Warunkiem dzierżawy tego terenu jest złożenie wniosku wraz z załącznikami, w tym m. in.:

– orzeczenie techniczne urządzeń i elementów konstrukcji – w przypadku lunaparków i wesołych miasteczek;
– oświadczenie wnioskodawcy, że w programie artystycznym nie przewiduje występów z udziałem zwierząt – w przypadku cyrków.

Prezydent Raciborza podziela stanowisko dużej części mieszkańców ( wyrażone w petycji z dnia 5.10, pod którą podpisy złożyło 358 osób ), że reklamowanie i organizowanie pokazów tresury dzikich zwierząt na miejskich terenach jest niestosowne. Nie zamierza jednak wydawać zarządzeń w tym zakresie. Rozwiązanie przyjęte przez Miasto Racibórz pozwala na jednoczesne poszanowanie prawa do swobody prowadzenia działalności gospodarczej i uwzględnienie głosu społecznego.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here