Dla ekspertów Racibórz jest wzorem dla samorządów, jak przyciągać inwestorów

Racibórz w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju
Racibórz w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Atrakcyjne i dobrze wypromowane tereny inwestycyjne to klucz do pozyskania inwestorów. Miasto Racibórz zgłosiło swój akces do programu „Pakiet dla miast średnich” organizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju.

- reklama -

Jest to również jeden z elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dzięki udziałowi w tym programie Miasto Racibórz będzie miało możliwość zaprezentowania swoich terenów inwestycyjnych. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie polskich samorządów tym programem (do programu zgłosiło się 147 samorządów z 270 potrzebami inwestycyjnym) termin spotkań przedinwestycyjnych zaplanowano na przyszły rok.

Racibórz ma do zaoferowania zarówno tereny produkcyjne o dużej powierzchni (powyżej 1ha – 3ha), jak również mniejsze tereny (o pow. ok. 0,2 – 0,8 ha) dedykowane sektorowi MŚP, w strefie ekonomicznej i poza nią. Dysponuje terenami pod produkcję i usługi, terenami rekreacyjnymi, jak i pod budownictwo mieszkaniowe jedno i wielorodzinne. Gmina od lat podejmuje szereg działań zmierzających do pozyskania inwestorów krajowych i zagranicznych. W ich ramach prowadzi m. in. aktywną współpracę ze Śląskim Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Polską Agencją Informacji i Handlu. Ta ostatnia (PAIH) to właśnie naszą stronę internetową uznała za wzorcową dla samorządów, które chcą przyciągnąć do siebie inwestorów. Zobaczcie sami!
https://www.raciborz.pl/invest_in_raciborz/aktualnosci_gospodarcze

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here