Rafako Orbea MTB Team kończy sezon na szczycie podium [ZDJĘCIA]

Rafako Orbea MTB Team kończy sezon na szczycie podium
Rafako Orbea MTB Team kończy sezon na szczycie podium

– Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji Muszkieterów, w Bike Maratonie było naszym najważniejszym tegorocznym celem, który dzięki ciężkiej pracy całego zespołu został zrealizowany – powiedział Mirosław Bołdys z Rafako Orbea MTB Team, które w trakcie Bike Maratonu, w Świeradowie Zdroju zakończyło sezon. Drużyna, wspieranego przez RAFAKO S.A. klubu uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Muszkieterów. Kolarze KKS zdobyli także wyróżnienia indywidualnie.

- reklama -

Rafako Orbea MTB Teaem zakończyło sezon. Drużyna wspierana przez RAFAKO S.A. zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Muszkieterów oraz osiągnęła bardzo dobre wyniki indywidualnie. Ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Bike Maraton odbyły się 7 października w Świeradowie – Zdroju. Na tak świetne rezultaty kolarze Rafako Orbea MTB Team wytrwale pracowali od początku sezonu.

Bike Maraton – Świeradów Zdrój

Na początek warto wspomnieć, że Bike Maraton to najpopularniejsze maratony MTB w Polsce, rozgrywane już od 15 lat. W każdej edycji bierze udział ponad tysiąc zawodników. Świeradowski etap zawodów odbywa się już od 2003 roku. Należy zaznaczyć, że uzdrowisko Świeradów-Zdrój leży w sercu obszaru zwanego Izerskim Rajem Rowerowym, w związku z czym jest miejscem idealnym do organizacji finałowych zmagań z cyklu Bike Maraton.

W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło 8 kolarzy teamu Rafako. – Ze względu na fakt, że zawody kończące sezon odbywają się w październiku, towarzyszą nam przeważnie ciężkie warunki pogodowe. Podobnie stało się i tym razem. Przed startem było w miarę ciepło, niestety później spadł deszcz, a w odcinkach wyższych zrobiło się zimno i wietrznie. Przez całą trasę silnie odczuwaliśmy skoki temperatur. Ponadto przez ostatnie dni w Świeradowie intensywnie padało, w związku z czym było pełno błota. Na szczęście udało nam się wszystkim ukończyć szczęśliwie te ostanie w sezonie zawody – powiedział Mirosław Bołdys, prezes i jeden z zawodników Rafako Orbea MTB Team.

Podsumowanie sezonu

Jak wspomina Mirosław Bołdys, zawodnicy od początku roku wytrwale pracowali na osiągnięcie wysokich wyników w zawodach – W tym sezonie stawialiśmy głównie na starty drużynowe, dzięki którym wyniki indywidualne naszych zawodników także uplasowały się na wysokich miejscach. Głównymi naszymi tegorocznymi zamierzeniami były Mistrzostwa Energetyków MTB w Krakowie, Mistrzostwa Szosowe Energetyków w Bukowinie Tatrzańskiej oraz klasyfikacja drużynowa w Bike Maratonie. Wszystkie trzy cele udało nam się zrealizować, bowiem w każdym z tych wydarzeń wywalczyliśmy pierwsze miejsca – powiedział M. Bołdys, i dodał, że drużynie najbardziej zależało na zajęciu miejsca na podium właśnie w Bike Maratonie, w klasyfikacji Muszkieterów. – Było to dla nas ważne, ponieważ w tych zmaganiach startujemy już od 5 lat i zawsze znajdowaliśmy się poza podium. Tym razem postanowiliśmy, że będzie inaczej. W związku z tym, od pierwszych zawodów w tym roku, zbieraliśmy istotne dla nas punkty. W końcu się udało, i po ciężkiej pracy całego zespołu odebraliśmy puchar dla najlepszego teamu – dodał M. Bołdys. – Nie mogę tutaj nie wspomnieć o naszych dziewczynach, które praktycznie w każdych zawodach plasowały się na miejscach od 1 do 6. Najlepsze wyniki należały do Agnieszki Urody-Hampelskiej, która większość zmagań kończyła na podium – podsumował Mirosław Bołdys.

Trzeba też zaznaczyć, że Rafako Orbea MTB Team to nie tylko pracownicy Raciborskiej Spółki, ale od niedawna także kolarze startujący dotychczas w barwach Orbei – Jako, że od początku istnienia klubu staramy się zaznaczać swoją obecność na wszystkich ważnych zawodach MTB, w zeszłym roku zgłosił się do nas dystrybutor na Polskę rowerów marki Orbea z propozycją połączenia teamów. W związku z tym, że zawodnicy Ci prezentowali bardzo wysoki poziom, a było ich za mało, by mogli wywalczyć dobre miejsca w klasyfikacjach drużynowych, postanowiliśmy połączyć siły, co jak widać bardzo się opłacało – wyjaśnił Mirosław Bołdys.

W trakcie zawodów oraz uroczystego podsumowania sezonu obecny był Piotr Karaś Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A. – Nie będę ukrywać, że wynik drużyny napawa naszą firmę i mnie osobiście wielką dumą. Klasyfikacja muszkieterów to najtrudniejsza do wygrania kategoria, ponieważ bierze pod uwagę wynik każdego startującego członka drużyny, jeden słabszy wynik psuje więc średnią teamu, zgodnie z zasadą jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Sukces ten zawdzięczamy niezwykle ambitnej postawie całej drużyny, ale przede wszystkim jej żeńskiej części, która w popisowy sposób punktowała niemal w każdym wyścigu. RAFAKO ma szczęście do sportsmenek, Justyna Kowalczyk, Ewa Bugdoł, kobieca drużyny piłki nożnej Unia Racibórz – to przykłady sukcesu zrodzonego z pasji popartej ciężką pracą i naszego zaangażowaniem jako sponsora. Sukces klubu Rafako Orbea MTB Team różni się jednak tym, że mamy tu do czynienia ze sportem amatorskim a większość zawodników drużyny stanowią pracownicy RAFAKO S.A. Ta rafakowska część teamu swoją siłę udowodniła, zdobywając ponownie tytuł Mistrza Polski Energetyków zarówno w kolarstwie górskim, jak i szosowym. Serdecznie gratulujemy im sukcesów w tym sezonie i życzymy równie udanego roku 2018 – zaznaczył Piotr Karaś.

Zawodnicy którzy w klasyfikacji generalnej Bike Maratonu uplasowali się w pierwszej dziesiątce:
1. miejsce Agnieszka Uroda – Hamelska – klasyfikacja kobiet K3, dystans MEGA
2. miejsce Mirela Łapin – klasyfikacja kobiet K3, dystans MINI
5. miejsce Agnieszka Wieczorek – klasyfikacja kobiet K4, dystans MEGA
6. miejsce Magdalena Góra – klasyfikacja kobiet K4, dystans MEGA
7. miejsce Paweł Kurzyca – klasyfikacja mężczyzn M2, dystans MEGA
10. miejsce Paweł Pięta – klasyfikacja mężczyzn M3, dystans MEGA

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here