Nietrzeźwy traktorzysta w Bolesławiu

Policja Racibórz
Policja Racibórz

48-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego prowadził traktor w Bolesławiu na ulicy Tworkowskiej, mając prawie dwa promile.

- reklama -

 

W czwartek, 12 października, raciborscy policjanci z drogówki w trakcie prowadzonych działań „Truck & Bus” ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 48-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który kierował ciągnikiem rolniczym i do kontroli drogowej został zatrzymany około godziny 11:50 w Bolesławiu na ulicy Tworkowskiej. Po przebadaniu na alkomacie mężczyzna miał prawie dwa promile w organizmie.

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – podkreśla policja.

Fot. KPP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here