Sukcesy młodych zapaśników Unii Racibórz

mkz unia raciborz
Turniej im. Jana Czai w Katowicach.

Na zawodach w Katowicach zapaśnicy MKZ Unia Racibórz zdobyli w sumie 26 medali.

Młodzi zapaśnicy MKZ Unia Racibórz wystartowali w Turnieju im. Jana Czai dzieci, młodzików i kadetów w stylu klasycznym w Katowicach. Podopieczni trenerów Piotra Żurawika i Mateusza Wanke zdobyli w sumie 26 medali. W najmłodszej grupie wiekowej na najwyższym stopniu podium stanęli Kajetan Jakubowski i Ignacy Kosmala. Drugie miejsca zajęli Phirun Ron i Andrzej Wierzbicki, a brązowe medale wywalczyli bartłomiej Fiołka, Kacper Rostek, Jakub Wieczorek, Igor Ochman i Kuba Mosek.

W grupie młodzików złoty medal przywiózł do Raciborza Kacper Pogorzelski (100 kg). Srebrne medale wywalczyli Wojciech Iwanowski (53 kg) i Michał Rostek (59 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Sosnowski (42 kg), Jgor Skiba (59 kg), Karol Staniewicz (85 kg) oraz Patryk Tanzyna (66 kg).

W rywalizacji kadetów swoje kategorie wygrali Kamil Sosnowski (58 kg), Arsen Mkrtchyan (85 kg), Jakub Otulak (63 kg) i Krzysztof Prasek (76 kg). Na drugim miejscu zawody ukończyli Dawid Mkrtchyan (85 kg), Nils Heiduczek (63 kg), Kamil Kremer (76 kg) i Jakub Wysocki (100 kg). Z kolei na trzecim miejscu turniej ukończyli Jacek Kazimierczak (63 kg) i Daniel Grzeszczyk (85 kg).

W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz bezapelacyjnie zajęła pierwsze miejsce. Raciborzanie wyprzedzili GKS Katowice i Lokomotiv Krnov z Czech.