Jesienne popołudnie z Piekielną Kuchnią w Łańcach [ZDJĘCIA]

SGW Łańce
Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Łańcach

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich zorganizowało spotkanie, podczas którego uczestnicy lepili pierogi, a także wykonywali dekoracje.

W minioną sobotę Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Łańcach zorganizowało „Jesienne popołudnie z Piekielną Kuchnią”. Była realizacja projektu z 2016 roku dofinansowana z GKRPA w Kornowacu, który zachęcił dzieci i dorosłych do wspólnego wykonania dekoracji okolicznościowych i posiłku. Członkinie SGW przygotowały salę, stanowiska, farsz do pierogów oraz poczęstunek – kompoty z jabłek i dyni, herbatę oraz owoce.

- reklama -

Szefem Piekielnej Kuchni była Emilia Wieczorek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym zajmuje się SGW w Łańcach i jak będzie przebiegać spotkanie. Ogłoszono konkurs na najpiękniejszy stroik, najlepiej zrobiony pierożek i najładniejsze słoneczko.

Efektem pracy było sześć półmisków pierogów do wspólnej degustacji, sześć stroików, które są i będą ozdobą krzyża na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Strażackiej oraz trzy słoneczka, będą stanowiły dekoracje dożynkowe. Laureatkami konkursów zostały: Weronika Rumpel z wnuczką w kategorii pierogów, Jadwiga Knura i Maria Koczy w kategorii stroików oraz Izabela Sulska w kategorii słoneczek.

fot. UG Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here