Młoda Ukrainka na praktykach podpatrywała działalność raciborskiej administracji

0
Młoda Ukrainka na praktykach podpatrywała działalność raciborskiej administracji
Młoda Ukrainka na praktykach podpatrywała działalność raciborskiej administracji

Przez dwa tygodnie gościła u Raciborzu praktykantka z Tysmenicy, partnerskiego miasta na Ukrainie. Wiktoria Harmatiuk ma 23 lata. Pracuje w Urzędzie Miasta Tyśmienica jako radca prawny. Wiktoria w ciągu 2 tygodni starała się poznać funkcjonowanie polskiej administracji, a także instytucji zajmujących się m.in. pozyskiwaniem środków europejskich.

- reklama -

W ramach praktyk odwiedziła m.in. Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, Raciborskie Centrum Informacji oraz Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry Silesia. Pani Wiktoria przyglądała się nie tylko pracy polskich pracowników samorządowych, ale także uczestniczyła w jednej z polsko – czeskich konferencji dotyczącej współpracy transgranicznej. Pani Harmatiuk powiedziała:- Racibórz jest bardzo pięknym miastem. Dla mnie przypomina tochę Lwów. Jest oczywiście mniejsze, ale ma równie urokliwą architekturę. Szczególnie podobał mi się Zamek ze wspaniałą kaplicą, ale także raciborskie kościoły. Do gustu przypadły mi także nowe formy architektoniczne w rodzaju H2O.

Tyśmienica, w której pracuje, jest kilkutysięcznym miastem położonym ok. 10 kilometrów od Iwanofrakowska (dawniej Stanisławowa). Jest to miasto, w którym przeważa ludność wyznająca rzymski katolicyzm. Na Ukrainie jest znane przede wszystkim z tradycji kuśnierskich. W mieście znajduje się druga co do wielkości (Po Charkowie) w tym kraju galeria, w której sprzedaje się futra o nazwie „Futrowy Raj”. Zawód kuśnierza w tym mieście ma charakter dziedziczny. Według Wikorii Harmatiuk szczególnym wzięciem cieszą się futra z bobra, norek i królików.

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here