
Działalność raciborskiej sieci sklepów zoologicznych ZOO-MAR została doceniona przez ogólnopolskie czasopismo branżowe „Rynek Zoologiczny”.
23 października 2017 roku redaktorzy magazynu odwiedzili sieć ZOO-MAR. Podczas spotkania przeprowadzono wywiad z właścicielem firmy Mirosławem Machalskim oraz sfotografowano wnętrza sklepów. Przygotowany materiał ukaże się w najbliższym numerze czasopisma. Pani Weronika Szymaniak, redaktorka „Rynku Zoologicznego” po wizycie podzieliła się wrażeniami: „ZOO-MAR to sieć lokalnych sklepów, prowadzona z pomysłem i zaangażowaniem. Wnętrza sklepów zachęcają do zakupów, panuje ład i porządek, produkty są dobrze wyeksponowane. Pracownicy mają bardzo dużą wiedzę, którą chętnie dzielą się z klientami”. To już drugie wyróżnienie dla ZOO-MARU w tym roku, 16 września 2017 roku podczas XVI Międzynarodowych Targów Zoologicznych Pet Fair w Łodzi właściciele sklepu otrzymali tytuł „Sklepu Miesiąca” przyznany przez miesięcznik ZooBranża.
/ps/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)


![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








.jpg)


gratulacje