PalmJazz Days. Maciek Pysz & Gianluca Corona oraz Krystyna Stańko Quintet

Palm Jazz Days Festiwal Racibórz
Palm Jazz Days Festiwal w Raciborzu

Pod koniec listopada w ramach Festiwalu PalmJazz Days w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina wystąpią Maciek Pysz & Gianluca Corona. Następnie Krystyna Stańko Quintet. 

- reklama -

 

Od 18 listopada do 10 grudnia w RCK przy ul. Chopina odbywać się będzie Festiwal PalmJazz Days. 25 listopada wystąpią: 

godz. 18.00 Maciek Pysz & Gianluca Corona

Maciek Pysz to gitarzysta i kompozytor znany z jasnego lirycznego frazowania, a także pomysłowych kompozycji filmowych. Gianluca Corona jest Włochem, gitarzystą którego doświadczenie we współpracy z muzykami sięga wielu gatunków i formatów. Najbardziej odnajduje się w akustycznym graniu. Muzyków jest dwóch, i to wystarczy, żeby zaczarować publiczność. Ich porozumienie opiera się na pasji do akustycznych rytmów świata. Łączy ich bogate zaplecze muzyczne i zdolność do tworzenie niezwykle hipnotyzujących kompozycji.

godz. 20.00 Krystyna Stańko Quintet

Krystyna Stańko – kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Krystyna Stańko wystąpi wraz z zespołem: Piotr Lemańczyk – kontrabas, Dominik Bukowski – wibrafon, Marcin Wądołowski – gitara, Mikołaj Stańko – perkusja. Bezpłatne wejściówki na 25 listopada do odebrania w RCK RCI ul. Długa 2.

 

Pozostałe koncerty w ramach festiwalu

18 listopada o godz. 19:00, -Wojtek Mazolewski Quintet Bilety w cenie 50,- 40,-

Wojtek Mazolewski Quintet to jeden z najbardziej nowatorskich i inspirujących zespołów na polskiej scenie jazzowej. Wojtek Mazolewski – muzyk, kompozytor i producent – od wielu lat z powodzeniem łączy tradycję z nowoczesnością. Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu, nie tylko w kraju, ale też na licznych koncertach w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. WMQ jest najwyżej notowanym zespołem jazzowym na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wzbudza nie tylko zachwyt fanów, ale cieszy się uznaniem krytyków.

19 listopada o godz. 19.00 , Manu Katche TRIO Bilety w cenie : 90,- 80,- 70,- 50,-

Manu Katché Triopochodzi z Francji, specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych. Od 2005 roku z powodzeniem realizuje autorskie projekty jazzowe w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw na świecie – ECM. Jest gwiazdą w swej rodzinnej Francji – znany m.in. jako najbardziej srogi juror tamtejszej wersji Idola. Jest także ważną postacią międzynarodowej sceny pop. Po sześciu albumach w kwartecie i kwintecie, Manu Katché powraca z nowym, elektrycznym trio! Katché jest geniuszem dwóch sfer: z jednej strony niesamowity perkusista, a z drugiej wielki kompozytor i kapelmistrz. Artysta stworzył Trio z

10 grudnia o godz. 18.00 Yasmin Levy Group Bilety w cenie 100,- 90,- 80,- 60,

Yasmin Levy to głęboki kobiecy wokal otoczony muzyką sefardyjską inspirowaną flamenco. Yasmin śpiewa o miłości w języku hiszpańskich Żydów ladino. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.Od początku kariery Yasmin Levy z wielkimi sukcesami koncertuje na całym świecie. Yasmin Levy jest od trzech lat corocznie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza i Buiką.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here