W Nędzy wiedzą co dobre. Śniadanie dało moc [ZDJĘCIA]

W Nędzy wiedzą co dobre. Śniadanie dało moc!
W Nędzy wiedzą co dobre. Śniadanie dało moc!

Dzieci z Nędzy doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. W Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie przygotowali kolorowe śniadanie, które błyskawicznie zniknęło z talerzy podczas wspólnego biesiadowania. – Razem lepiej smakuje! – mówią maluchy.

- reklama -

Śniadanie daje moc to program edukacyjny, do którego może dołączyć każda szkoła. Dzieci uczą się zdrowych nawyków żywieniowych. Na przykład, że do szkoły powinny wychodzić po śniadaniu i ze śniadaniem, że pragnienie najzdrowiej gasi woda, że nabiał to podpora kości, a kolację powinny zjeść wieczorem, ale nie tuż przed snem.

– Dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię na cały dzień – zapewnia Sylwia Linek, wychowawczyni klasy I a. Dzisiejsze wspólne śniadanie to właściwie finał tego, co pierwszaki z jej klasy robiły w ramach programu przez ostatnie dwa miesiące – dzieci robiły np. domowe mydełka czy naturalne wody smakowe. – W akcję całym sercem włączyli się rodzice. Aż chce się więcej! – cieszy się Sylwia Linek.

Szkoła w Nędzy znana jest z tego, że chętnie włącza się w różnego rodzaju programy znacznie wykraczające poza standardowe zajęcia. Pysznymi śniadaniami pachniało dziś w każdej klasie. – Bardzo się cieszę, że nauczyciele podejmują takie działania. Dobra szkoła to potencjał i aktywność ludzi w niej pracujących – mówiła dyrektor szkoły, Maria Czerwińska, która do wspólnego śniadania zasiadła razem z pierwszakami.
—-
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. Dlatego właśnie Śniadanie daje moc jest organizowane właśnie tego dnia.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here