Mocna dawka jazzu na 800-lecie Raciborza

Festiwal PalmJazz Days. Koncerty w Raciborzu

Mazolewski, Manu Katche i Yasmin Levy wystąpią na deskach Raciborskiego Centrum Kultury w ramach Festiwalu PalmJazz Days.

PalmJazz Days w Raciborzu rozpoczną się 18 listopada, od koncertu Wojtek Mazolewski Quintet. – Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów – pisze o Wojtku Mazolewskim portal JazzSoul.pl. Dzień po koncercie artysty docenianego zarówno przez fanów, jak i krytyków, w RCK wystąpi Manu Katché z Francji w nowym, elektrycznym trio.

- reklama -

Następny weekend (25-26 listopada), to kolejna mocna dawka jazzu w ramach PalmJazz Days. Przed raciborską publicznością zagrają: znakomity duet gitarowy Maciej Pysz & Gianluca Corona oraz Krystyna Stańko Quintet.

Przysłowiową wisienkę na torcie organizatorzy festiwalu pozostawili na sam koniec – 10 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi Yasmin Levy, artystka o niezwykle charyzmatycznej osobowości i niesamowitym głosie. Jej twórczość inspirowana jest muzyką flamenco, tradycją sefardyjską i tangiem. Yasmin śpiewa o miłości w ladino – języku hiszpańskich Żydów.

W tym roku, festiwal PalmJazz Days odbywa się już po raz ósmy. W ramach tegorocznego wydarzenia, koncerty organizowane są w Londynie, Tarnowskich Górach i Raciborzu. W Raciborzu festiwal odbywać się będzie już po raz drugi.

Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich. Szczegóły dotyczące koncertów i biletów wstępu znajdują się na stronie internetowej: http://www.rck.com.pl/n/site/start.html.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here