Zajęcia profilaktyczne w klubie Łamator [ZDJĘCIA]

"Sport, zdrowie, ju jitsu wolni od uzależnień"

W ramach programu „Sport, zdrowie, ju jitsu wolni od uzależnień” 40 najmłodszych zawodników klubu Łamator wzięło udział w zajęciach profilaktycznych.

- reklama -

 

W piątek 10 listopada w raciborskim klubie brazylijskiego jiu jitsu Łamator ponad 40 najmłodszych zawodników wzięło udział w zajęciach profilaktycznych, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu „Sport, zdrowie, ju jitsu wolni od uzależnień”. Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej. Oprócz pogadanki na temat szkodliwości używek i tym podobnych środków, ratownik medyczny tłumaczyła dzieciom zasady pomocy przed medycznej w razie wypadku.

Łamator Racibórz
„Sport, zdrowie, ju jitsu wolni od uzależnień”

Najmłodsi zapoznali się zasadami postępowania w czasie niespodziewanego zdarzenia, pozycji bocznej bezpiecznej, podstaw masażu serca na fantomie oraz sztucznego oddychania. Dowiedzieli się co zrobić w razie oparzenia.

Przypomniane zostały również numery telefonów alarmowych oraz jakie informacje dziecko powinno podać w razie wypadku. W dalszej części zajęć zaprezentowany został film na temat umiejętnego reagowania w czasie wylewu lub zawału serca. Dzieci bardzo entuzjastycznie i ochoczo podeszły do prowadzonych zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Fot. Łamator

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here