Na Zamku nagrodzono pomysłodawców najlepszych biznesplanów [ZDJĘCIA]

Zamek Racibórz konkurs biznesplan
Na Zamku nagrodzono pomysłodawców najlepszych biznesplanów

Konkurs „Zaprezentuj swój biznesplan” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany został w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

- reklama -

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony jest od 13 do 19 listopada 2017 roku. Z tej okazji, Starosta Raciborski ogłosił 15 września 2017 r. konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan”, dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym.

Ideą konkursu było kształtowanie postaw przedsiębiorczych, zachęcenie uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 31 października br. Do udziału w konkursie zgłosiło się w sumie 5 osób – 3 formularze zgłoszeniowe wpłynęły z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, jedno zgłoszenie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu i jeden formularz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.

15 listopada na Zamku Piastowskim nagrodzono autorów najlepszych koncepcji:

– za zajęcie I MIEJSCA nagrodę otrzymał DOMINIK ŚWIĘTY, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” (działalność w zakresie mobilnych usług spawalniczych dla rolników, usuwania usterek CO, liftingu starych motocykli i samochodów, renowacji felg aluminiowych, wykonywania ogrodzeń, balustrad itp. oraz drobnych usług spawalniczych);

– za zajęcie II MIEJSCA nagrodę otrzymał KAROL ONYSZKIEWICZ, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (działalność ESCAPE ROOM);

– za zajęcie III MIEJSCA nagrodę otrzymał PAWEŁ CYGLER, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu (działalność w zakresie usług związanych z utrzymaniem czystości w budynkach mieszkalnych, biurowych, a także w obejściach wokół tych budynków).

Wyróżnienia otrzymali:
– PAWEŁ PLOTTEK, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu (działalność rachunkowo-księgowa, doradztwo podatkowe);
– MARCIN STANEK, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu (działalność związana z obsługą rynku nieruchomości, podnajem mieszkań).

Fot. Ireneusz Burek

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here