Chór Bel Canto ponownie zaśpiewał na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

Młodzieżowy chór Bel Canto istnieje ponad 21 lat. Skład chóru stanowią dzieci i młodzież w wieku od 9 do ponad 30 lat.

- reklama -

 

W niedzielny wieczór 19 listopada na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się koncert pt. „Ludowe pieśni raciborskie i pieśni do słów Josepha Freiherra von Eichendorffa” w wykonaniu Młodzieżowego Chóru Bel Canto z Raciborza.

Fot. Anna Łapka

Chór Bel Canto koncertował już w tym roku na raciborskim zamku. W czerwcu zaśpiewał w kaplicy zamkowej pw. św. Tomasza Becketa w ramach cyklu „Musica cantuaris”.

Zobacz również: Młodzieżowy chór Bel Canto zaśpiewał w kaplicy zamkowej

Młodzieżowy chór Bel Canto istnieje ponad 21 lat. Skład chóru stanowią dzieci i młodzież w wieku od 9 do ponad 30 lat. Chór powstał na przełomie 1995/1996 roku jako chór Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Aktualnie chór działa pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń” w Raciborzu. Od początku poczynaniom chóru przyświeca motto „Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga najwyższego”. Założycielem chóru i dyrygentem do chwili obecnej jest Marceli Reszka. Od dwóch lat drugim dyrygentem chóru jest Iwona Sedlaczek.

Przez ponad 21 lat działalności chór dał kilkaset koncertów, jest również wielokrotnym laureatem konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych i wojewódzkich. Chór został odznaczony „BRĄZOWĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ” przez Polski związek chórów i orkiestr – oddział śląski w Katowicach – 15 IX 2006 oraz „SREBRNĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ” przez Śląski związek chórów i orkiestr – zarząd główny w Katowicach – 23 III 2011.

Z okazji 100-lecia zjednoczonego ruchu śpiewaczego na Śląsku w uznaniu zasług i osiągnięć w upowszechnianiu idei śpiewaczej oraz za aktywne uczestnictwo w chóralnej wspólnocie, młodzieżowy chór „Bel Canto” z Raciborza został wyróżniony „dyplomem specjalnym” w 2011 roku.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here