Budżet obywatelski po nowemu. Jak? To zależy od samych raciborzan

Budżet obywatelski po nowemu. Jak? To zależy od samych raciborzan
Budżet obywatelski po nowemu. Jak? To zależy od samych raciborzan

Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz zachęca wszystkich mieszkańców do zgłaszania wszelkich propozycji zmian, uwag, spostrzeżeń, wniosków i rekomendacji, które posłużą do wypracowania nowej formuły budżetu obywatelskiego.

- reklama -

Raciborzanie od trzech lat biorąc udział w realizacji budżetu obywatelskiego udowadniają, że mają fajne pomysły na to jak zmienić rzeczywistość wokół siebie. Potrafią zawalczyć o swój projekt, wypromować go i zjednoczyć wokół niego swoich sąsiadów, tak by zebrać jak największą liczbę głosów poparcia podczas głosowania. Tak było podczas dwóch pierwszych edycji tej inicjatywy. Ten rok był wyjątkowy.

Wszystkie zgłoszone przez mieszkańców i zweryfikowane pozytywnie przez komisję projekty zostaną zrealizowane. To 28 zadań na łączną kwotę 1 mln 452 tys zł. W trzeciej edycji Budżetu nie było więc potrzeby przeprowadzenia etapu głosowania. Będą za to głębsze zmiany w regulaminie i formule kolejnych jego edycji.

Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz zachęca wszystkich mieszkańców do zgłaszania wszelkich propozycji zmian, uwag, spostrzeżeń, wniosków i rekomendacji, które posłużą do wypracowania nowej formuły budżetu obywatelskiego . Uwagi mogą dotyczyć każdego etapu (tj. promocji, edukacji mieszkańców, zbierania projektów, weryfikacji, głosowania) i każdego dokumentu powiązanego z budżetem obywatelskim (regulaminu, formularzu zgłoszenia itp.).

Swoje propozycje można zgłaszać do 30 listopada w Wydziale Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz osobiście (III piętro, pokój 321) lub mailowo [email protected]

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here