Strażnicy miejscy w akcji. Tropią trucicieli i sprawdzają czym palimy

1
Strażnicy miejscy w akcji. Tropią trucicieli i sprawdzają czym palimy
Strażnicy miejscy w akcji. Tropią trucicieli i sprawdzają czym palimy

W ubiegłym tygodniu działania straży miejskiej zakończyły się nałożeniem 3 mandatów karnych. W ciągu ostatnich 5 dni kontroli było 33. W ich toku okazało się, że palimy dozwolonym paliwem i tylko w jednym przypadku strażnicy musieli pouczyć mieszkańców.

- reklama -

Trwa sezon grzewczy i niska emisja daje o sobie znać. Miasto przeznacza w tym roku rekordowe sumy na zwalczanie tego najbardziej niebezpiecznego dla zdrowia i życia mieszkańców zjawiska (także korzystając ze środków zewnętrznych). Najbardziej zaawansowane i najdroższe programy jednak nie będą zbyt wiele warte, jeśli sami mieszkańcy nie zadbają o to, by powietrze wokół nich było czyste.

To my wszyscy musimy wrzucać do nowoczesnych pieców dobrej jakości paliwo i palić w nich w odpowiedni sposób. Reagujmy, jeśli ktoś czyni inaczej. Nasza Straż Miejska przeprowadza wyrywkowe kontrole według swojego planu w różnych częściach miasta. To kilkadziesiąt kontroli tygodniowo. Strażnicy przeprowadzają je niezależnie od warunków pogodowych, także w deszczu i w śniegu. W ubiegłym tygodniu działania te zakończyły się nałożeniem 3 mandatów karnych. W ciągu ostatnich 5 dni kontroli było 33. W ich toku okazało się, że palimy dozwolonym paliwem i tylko w jednym przypadku strażnicy musieli pouczyć mieszkańców.

Większość z nas odpowiedzialnie podchodzi do kwestii związanych z ogrzewaniem swoich domostw. Strażnicy widząc podejrzany dym unoszący się z komina mają prawo do tego, by poprosić właściciela nieruchomości, by pokazał czym pali w swojej kotłowni. Jeśli okaże się, że są to odpady właściciel może zostać ukarany mandatem, a sprawa może trafić nawet do sądu. Przypominamy również, że od 1 września weszła w życie Uchwała „antysmogowa”, która zabrania palenia w piecach m. in. takimi paliwami jak: muł, flotokoncentrat i węgiel brunatny. Strażnicy reagują oczywiście zawsze także na zgłoszenia mieszkańców, i to niezależnie od tego, gdzie aktualnie są prowadzone kontrole.

Jeśli zachodzi podejrzenie, że któryś z sąsiadów spala coś więcej niż tylko dozwolone paliwo, można zgłosić to pod numer 986.

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Stefan

    Panowie Strażnicy powinni się przejechać po wioskach wokół Raciborza
    Byłem ostatnio w Kobyli masakra !! czarno i śmierdzące zadymienie. W Kornowacu i Pogrzebieniu także. Może powinni troszkę zwiększyć kontrole bo na prawdę ludzie palą czym popadnie.! zatruwajac przy tym nie tylko sobie ale i innych.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here