
Publiczność bawiła się przy niezapomnianych przebojach. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańca.
W czwartkowy wieczór na Zamku Piastowskim w Raciborzu po raz kolejny wystąpił zespół 60 PLUS, tym razem w ramach Andrzejek. Publiczność bawiła się przy niezapomnianych przebojach. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańca.
Zespół powstał w lutym 2013 roku z inicjatywy byłych klezmerów, którzy zapragnęli po wielu latach powrócić do grania żywej muzyki. Aktualnie działalność prowadzona jest pod szyldem Raciborskiego Centrum Kultury, gdzie do tej pory zespół zagrał wiele koncertów. Repertuar zespołu to utwory polskie, wykonywane tylko w języku polskim, powstałe jeszcze w latach 30. do końca lat 70. XX wieku, takie jak „Chryzantemy złociste”, „Cicha woda”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Jesienne róże”, „Karuzela”, „Mały książę”, „Pierwszy siwy włos”, „Nie płacz kiedy odjadę”, „Pod Papugami” czy „Zimny drań”. Aktualny skład zespołu 60 PLUS tworzą: Barbara Tarnowiecka – prowadzenie i wokal, Wanda Korotusz – skrzypce, Jan Dubiel – instrumenty klawiszowe, Janusz Latka – akordeon, Antoni Tarnowiecki – gitara basowa oraz Witold Kolowca – perkusja, wokal.
Katarzyna Przypadło
Środowisko, jakość życia, ekologia




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)


![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






