Wystawa “Łapacz snów/Dreamcatcher” w Galerii Obok [ZDJĘCIA]

Ewa Anna Lenard i Monika Juraszek.
Ewa Anna Lenard i Monika Juraszek.

– Przez projekt pragniemy ukazać świat rzeczywisty, przepleciony marzeniami, snami – świat, w którym znajduje się dziecko i to, jak ono ten świat widzi i jak odbiera otaczającą go rzeczywistość – mówią autorki Monika Juraszek i Ewa Anna Lenard.

6 grudnia w Galerii Obok przy Raciborskim Centrum Informacji odbyło się otwarcie wystawy pt. “Łapacz snów/Dreamcatcher”.

- reklama -

Kilka słów od autorek – Moniki Juraszek (fotografie) i Ewy Anny Lenard (instalacje):

Przez projekt pragniemy ukazać świat rzeczywisty, przepleciony marzeniami, snami – świat, w którym znajduje się dziecko i to, jak ono ten świat widzi i jak odbiera otaczającą go rzeczywistość. Ono nie analizuje, nie rozdmuchuje niektórych spraw, nie myśli egoistycznie. Jest tu i teraz: marzy, śni – to dla niego naturalne i oczywiste…

Dziecko jest częścią świata, jakże czystą, pełną wyobraźni i barwną nie tylko poprzez kolor. Dorośli natomiast często zatracają swoją indywidualność, gubią swoje marzenia, przestają śnić i zapominają o sobie.

My „łapiemy” marzenia i sny. Ukazując ludzkie emocje, budujemy świat człowieka na nowo. Pozostawiając tło bezbarwne, dajemy możliwość dopowiedzenia emocji, przypomnienia o tym, może przekornie odrobinę, że człowiek jest obok, a „puste” nie zawsze znaczy puste. W ten sposób trafiając do punktu wspólnego, do świata dziecka, który znów możemy odbierać i interpretować według siebie – jednocześnie stajemy się dziećmi, odkrywającymi swoje marzenia, sny.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here