Z batutą i humorem. Koncert sylwestrowy w RCK

Sylwester 2017 RCK
Sylwester 2017. Fot. archiwum RCK.

Koncert Jurajskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Macieja Niesiołowskiego oraz solistów Anity Maszczyka i Michał Musioła zakończy obchody 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi.

31 grudnia o godz. 22:00 w Raciborskim Centrum Kultury rozpocznie się gala sylwestrowa pod nazwą „Z batutą i humorem”. Wystąpi Jurajska Orkiestra Kameralna, którą poprowadzi Maciej Niesiołowski, wybitny polski wiolonczelista oraz dyrygent. Grał m.in. w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, zespole kameralnym „Con moto ma cantabile” czy Kwartecie Wilanowskim. Był również cenionym dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego w Warszawie czy orkiestry Akademii Muzycznej w Warszawie. Koncertuje w kraju i za granicą. Prawdziwą popularność zdobył, prowadząc stałą audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem” w Telewizji Polskiej, za co w 1990 r. otrzymał Wiktora, prestiżową nagrodę publiczności. Maestro Maciej Niesiołowski wspólnie z orkiestrą zaprezentują raciborskiej publiczności melodie Benatzkiego, Gounoda, Kalmana, Offenbacha czy Straussa. Co ciekawe, to jedyna w swoim rodzaju orkiestra będąca na estradzie także komentatorem wydarzeń i aktorem granego przez siebie koncertu-spektaklu.

- reklama -

Z orkiestrą wystąpią soliści: Anita Maszczyk – sopran i Michał Musioł – tenor, artyści związani wcześniej z Gliwickim Teatrem Muzycznym. – Sprawdzeni w niejednym muzycznym projekcie pozwolą państwu śmiać się do łez, a także wzruszać pięknem prezentowanych utworów – zapewnia Joanna Maksym- Benczew, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. Sylwestrowy koncert kończy obchody 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi.

Imprezy sylwestrowe organizowane w RCK co roku cieszą się wielką popularnością. – Z pewnością dzieje się tak za sprawą ciekawej formuły tych koncertów sylwestrowych, podczas których publiczność może posłuchać największych dzieł operowych i operetkowych, a całość prowadzona jest w dość luźny i niezwykle humorystyczny sposób. Niektórzy niesieni muzyką nawet tańczą na korytarzach bocznych sali widowiskowej. Miłe jest również to, że wspólnie o północy wznosimy symboliczną lampkę szampana i składamy sobie życzenia – zachęca do udziału w wydarzeniu dyrektor RCK.

sylwester rck raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here