Nowy system komunikacji miejskiej w Raciborzu od lutego

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu. SOR
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Cztery linie krążące po swoich pętlach w centrum, osobna linia dla każdej dzielnicy i bilety godzinne – tak będzie wyglądał nowy system, który zostanie wprowadzony w lutym.

W lutym 2018 roku wejdzie życie nowy system komunikacji miejskiej w Raciborzu. Rozwiązanie opierać będzie się na obsłudze śródmieścia przez cztery linie autobusowe krążące po swoich pętlach w centrum (linie: A, B1, B2, C). Newralgicznymi punktami będą dwa punkty przesiadkowe: Dworzec Batorego i Plac Konstytucji 3 Maja, które znajdować się będą na trasach każdej z tych linii. Punkty te będą przystankami końcowymi pozostałych linii, dedykowanych konkretnym dzielnicom Raciborza. Czas oczekiwania na autobus na Dworcu i Placu Konstytucji nie powinien przekraczać kilku minut.

- reklama -

Cały system został przemyślany w ten sposób, aby łatwo można było go dostosowywać do potrzeb mieszkańców. Korekta rozkładu jazdy poszczególnej linii nie będzie skutkowała koniecznością wprowadzenia zmian na innych trasach. Do połowy stycznia dopracowywane będą rozkłady jazdy. Trasy nowych linii nie powinny już ulec zmianie.

Wprowadzone zostaną bilety czasowe – godzinne. Ceny pozostaną te same.

Od września trwały szerokie konsultacje społeczne prowadzone w internecie na dedykowanej temu stronie internetowej (odnotowano 70 tys. wejść) i podczas spotkań z mieszkańcami w dzielnicach miasta.

Zobacz prezentację sieci komunikacyjnej.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here