Wigilia szkolna w ZSP w Borucinie [ZDJĘCIA]

zsp borucin
Wigilia w ZSP Borucin.

Podczas wigilii uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w Borucinie odbyły się spektakle, występy i ogłoszenie wyników konkursu kolęd.

W miniony piątek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borucinie odbyła się wigilia szkolna. Na początku młodsza grupa Teatrzyku Niewielkiego przedstawiła jasełka. Następnie wystąpili ich starsi koledzy, prezentując „Kolędników po morawsku” w reżyserii Ireny Hlubek. Pomiędzy spektaklami Agata Kotala akompaniowała na gitarze kolędy, a nauczyciele, pracownicy i uczniowie wspólnie kolędowali. Pokaz tańca świątecznego dał zespół taneczny Tik-Tak pod kierunkiem Agaty Szebel. W międzyczasie uczestnicy wigilii wysłuchali fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i podzielili się opłatkiem.

- reklama -

Dyrektor placówki, Mariola Kandziora, wręczyła pracownikom, emerytom i uczniom prezenty gwiazdkowe. Życzenia świąteczne złożyła też, w imieniu ZNP, Renata Musioł. Prezenty gwiazdkowe dla nauczycieli przygotował Samorząd Uczniowski. Jego przewodnicząca, Ines Hofrichter, złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Wydarzenie było okazją, by przedstawić werdykt szkolnego konkursu kolęd. W kategorii klas I-III jury w składzie Róża Buchcik i Irena Hlubek przyznało następujące nagrody: 1. miejsce zajęła Natalia Zemełka z klasy III, 3. miejsce Marcelina Hanka, a wyróżnienie Melania Gliśnik i Natalia Zaremba z klasy I. W kategorii klas IV-VI 1. miejsce zajęła Wiktoria Ploch z klasy IV, 2. miejsce należało ex aequo do solistek: Martyny Uliczki z klasy VII, Wiktorii Szebel z klasy VI, Emilii Jachim, Jana Szebla, a 3. miejsce ex aequo zajęły Laura Walek i Anna Uliczka z klasy V oraz Miriam Dudacy z klasy IV. Poza Wiktorią i Janem Szebel przygotowanymi do konkursu przez Agatę Szebel, pozostałe laureatki klas IV-VI przygotowane były pod kierunkiem Róży Buchcik.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here