Wystawa malarstwa Violetty Larysz-Wołek na zamku

malarstwo
Malarstwo

Wystawa nosi nazwę „Prace Wybrane” i jest zbiorem kilkudziesięciu obrazów, które powstały na przestrzeni ostatnich lat i charakteryzuje się różnorodnością barw i formatów.

W domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu można oglądać nową wystawę malarstwa pt. „Prace Wybrane” raciborzanki Violetty Larysz-Wołek. Wystawa jest zbiorem kilkudziesięciu obrazów, które powstały na przestrzeni ostatnich lat i charakteryzuje się różnorodnością barw i formatów.

- reklama -

Autorka ekspozycji ukończyła m.in. Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Od zawsze pasjonowało ją dekoratorstwo a w szczególności zaś fascynowały ją akcenty plastyczne we wnętrzach. Malować zaczęła tuż po ukończeniu studiów. Pierwsza wystawa odbyła się w marcu 2012 r. w Raciborzu. Twórczość prezentowana była w Galerii za Szafą na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata. Jej prace gościły również na wystawach w Teatrze Ziemi Rybnickiej, Muzeum Śląska Opolskiego czy na Zamku Linhartovym w Czechach. Po raz kolejny w tym roku ze swoją twórczością zaproszona została do wzięcia udziału w wydarzeniu kulturalnym pt. „Zimowy Las Sztuki” w Teatrze EKO STUDIO w Opolu.

– Głównym tematem moich prac jest abstrakcja. W niej bowiem znajduję radość, zabawę i wolność. Maluję akrylem używając nie tylko pędzli i szpachli ale również dłoni, co daje unikalny kontakt z tym co tworzę. Na co dzień prowadzę w Raciborzu Pracownię EVOLUTIO, w której realizuję swoje autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Metoda, którą pracujemy, łączy ruch, taniec z rysowaniem i malowaniem intuicyjnym. Tutaj nie ma nauki, tutaj jest doświadczanie i odkrywanie. Efektem tych „odkryć” są oczywiście spontaniczne, abstrakcyjne ekspresje. Prace dzieci i młodzieży będzie można zobaczyć na Zamku Piastowskim w czerwcu tego roku – mówi Violetta Larysz-Wołek.

Wystawę na zamku będzie można oglądać do 31 stycznia, poniedziałek-piątek od 9:00 do 16:00 oraz sobota-niedziela od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

wystawa prace wybrane raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here