Starosta Winiarski na konwencie powiatów. Rozmawiano głównie o zdrowiu

Starosta Winiarski na konwencie powiatów. Rozmawiano głównie o zdrowiu
Starosta Winiarski na konwencie powiatów. Rozmawiano głównie o zdrowiu

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego odbył się w Wiśle. Spotkanie zdominował temat opieki zdrowotnej. Wicewojewoda dziękował starostom za pracę przy Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, wspomniał także o współpracy przy programie „Za życiem”.

- reklama -

W posiedzeniu wziął udział wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który podziękował starostom za dotychczasową współpracę. – Mija właśnie 2 lata, odkąd zostałem powołany na urząd wicewojewody. Te lata były z mojego punktu widzenia bardzo owocne, jeśli chodzi o współpracę w Państwem, którą sobie bardzo cenię – mówił wicewojewoda Chrząszcz. Podziękował starostom za pracę przy Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dodając, że wnioski były bardzo profesjonalnie przygotowane, wspomniał także o współpracy przy programie „Za życiem”.

– Proszę jednocześnie, by korzystać z programu Senior+ i mam nadzieję, że kolejny program, Mieszkanie+, będzie dobrze realizowane wspólnie z samorządami. Chcę także Państwa zachęcić do zaangażowania się w program „Niepodległa”. To szczególny projekt i zależy nam, aby pojawiły się w nim pomysły nie tylko z samego serca Śląska, ale także z Podbeskidzia i Częstochowy – wyjaśniał wicewojewoda Jan Chrząszcz. Poinformował starostów, iż wojewoda, podobnie jak w zeszłym roku, przekazał środki na zakup 6 karetek oraz na sprzęt do kompresji klatki piersiowej. – Wiem, że i ambulansy, jak i te urządzenia będą efektywnie wykorzystywane na potrzeby ratowania zdrowia i życia mieszkańców miast i powiatów -podkreślał.

Temat zdrowia zdominował konwent. Starostowie otrzymali informacje na temat ratownictwa medycznego. – W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę zespołów ratownictwa ze 155 na 161. Utworzono 6 nowych podstawowych zespołów z miejscem stacjonowania w Łękawicy, Sławkowie, Gliwicach, Zabrzu, Knurowie i Mykanowie – relacjonowała Monika Kozieł, pracownik Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Niech sie powiat zajmnie najpierw smogiem i do pomoże miastu a nie tylko karetki i szpitale o drogi. To jest bezsens.Jak ludzie mają być zdrowi oddychając smogiem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here