Raciborscy policjanci podsumowali swoją pracę w 2017 roku [ZDJĘCIA]

Racibórz: Policja podsumowała swoją pracę w 2017 roku

W spotkaniu podsumowującym, oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, udział wzięli wszyscy komendanci podległych komisariatów, naczelnicy wydziałów i pracownicy cywilni raciborskiej komendy, a także zaproszeni goście.

Narada roczna podsumowująca pracę raciborskich policjantów w 2017 roku odbyła się wczoraj, tj. 22 stycznia, w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Starosta Raciborski Ryszard Winiarski, Prezydent Miasta Raciborza Mirosław Lenk czy Prokurator Rejonowy w Raciborzu Danuta Kozakiewicz.

- reklama -

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs, który powitał przybyłych gości. W dalszej części narady, szef raciborskiej policji, przy pomocy prezentacji multimedialnej, omówił wyniki pracy raciborskich stróży prawa w 2017 roku oraz wymienił najważniejsze zamierzenia na rok bieżący.

Jak podkreślał komendant, w 2017 roku mundurowi skutecznie ograniczyli przestępczość na podległym terenie. Raciborska jednostka w wielu kategoriach osiągnęła wysokie wyniki.

Dzięki przeznaczeniu przez samorządy środków finansowych, w 2017 roku zakupiono trzy nowe radiowozy oraz możliwe było wystawienie dodatkowych służb.

Za rzetelnie pełnioną służbę i pracę, szef podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym. Swoje podziękowania, za wsparcie i dobrą współpracę, skierował także do lokalnych samorządów.

Spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań przybyłemu na spotkanie komendantowi Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej, aspirantowi sztabowemu Henrykowi Linkowi, za jego 27-letnią służbę, siedem lat kierowania komisariatem i wydatny wkład w ograniczanie przestępczości. Kuźniański komendant, już za miesiąc, przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Noworoczną naradę podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, który stwierdził, że wyniki osiągnięte przez raciborskich funkcjonariuszy w 2017 roku są na wysokim poziomie.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here