Komendant straży pożarnej Jan Pawnik przechodzi na emeryturę

0
Racibórz: Komendant straży pożarnej Jan Pawnik przechodzi na emeryturę

Jan Pawnik był komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu od 2008 roku.

W jubileuszowym roku 160-lecia straży pożarnej w Raciborzu, po 10 latach szefowania raciborską komendą i 38 latach służby – mgr. inż. st. bryg. Jan Pawnik przechodzi na zasłużoną emeryturę.

- reklama -

Komendant Pawnik naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu podjął już w 1980 roku. Następnie służbę rozpoczął w Komendzie Straży Pożarnej w Głubczycach. Do Raciborza przeniósł się w 1988 r. Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej awansował na stopień oficerski. W Komendzie w Raciborzu od 1997 r. pełnił funkcje kierownicze jako zastępca komendanta. Komendantem został w 2008 roku.

– W imieniu Prezydenta Miasta Racibórz, Rady Miasta, pracowników Urzędu i mieszkańców Raciborza składamy Panu Janowi Pawnikowi serdeczne podziękowania za wkład, jaki swoim wieloletnim doświadczeniem wniósł w organizację, przygotowanie i wyposażenie systemu ratowniczo–gaśniczego na terenie naszego miasta i powiatu raciborskiego. Dziękujemy za rzetelną strażacką służbę, za ofiarne niesienie pomocy mieszkańcom Raciborza zagrożonym różnymi klęskami żywiołowymi i nade wszystko dziękujemy za blisko 10–letnie wzorowe i sprawne zarządzanie Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu – pisze w oficjalnych podziękowaniach raciborski magistrat.

Komendant Pawnik był żegnany dzisiaj, tj. 24 stycznia, przez władze Miasta Racibórz na sesji Rady Miasta. Jan Pawnik podkreślał, że 38 lat służby w mundurze strażaka Państwowej Straży Pożarnej było dla niego powodem do dumy. Jego oficjalnemu pożegnaniu towarzyszyły zasłużone, gromkie oklaski.

publ. /k/
Fot. UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here