Prezydent Raciborza podzielił pieniądze na kulturę

0
Festiwal Raciborskiej Ulicy 2017
Festiwal Raciborskiej Ulicy 2017

Wnioski o dotacje złożyło łącznie 15 stowarzyszeń i fundacji. Najwięcej, bo 44 tys.  zł otrzymało stowarzyszenie ASK na organizację festiwalu FRU.

- reklama -

 

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury, objętych „programem współpracy Miasta Racibórz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”. Prezydent podjął decyzję w oparciu o pracę komisji konkursowej. Po fundusze sięgnęło 15 stowarzyszeń i fundacji. Najwięcej, bo 44 tysiące złotych otrzymało stowarzyszenie ASK na organizację festiwalu FRU.

Zobacz więcej: FRU, czyli Festiwal Raciborskiej Ulicy 2017

Po 43 tysiące złotych sięgnęło stowarzyszenie kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”, które złożyło wnioski na realizację 3 zadań, m.in. festiwalu „Śląsk – Kraina wielu kultur”. Na trzeciej pozycji pod względem wysokości dofinansowania znalazło się Stowarzyszenie Artystów i Podróżników „Rosynant”, które organizuje Festiwal Podróżniczy „Wiatraki”. Duże dofinansowanie otrzymał także IX Raciborski Festiwal Średniowieczny. Stowarzyszeniu Drengów znad Górnej Odry” przyznano 28.832 tysiące zł.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here