Spotkanie w sprawie fotowoltaiki w Urzędzie Miasta

0
Panele fotowoltaiczne.
Panele fotowoltaiczne.

Jeszcze do 20 lutego można zgłaszać deklaracje udziału w projekcie pt. „Wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz – projekt grantowy”.

13 lutego o 17:00 w sali kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznych w swoim domu. Deklaracje udziału w projekcie pt. „Wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz – projekt grantowy” można składać do 20 lutego.

- reklama -

Projekt, na który Miasto Racibórz zamierza pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zakłada dofinansowanie 80% kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 7 kWp na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Raciborzu, w których nie prowadzi się działalności gospodarczej. Instalacja fotowoltaiczna będzie produkowała energię elektryczną tylko i wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego w celu zasilania urządzeń codziennego użytku. Będzie wpięta do zewnętrznej sieci elektrycznej, dzięki czemu możliwe będzie przesłanie nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Instalacje fotowoltaiczne produkują energię elektryczną i umożliwiają obniżenie rachunków od 1200 zł do nawet 4000 zł rocznie.

Wstępny nabór deklaracji wraz z ankietą uczestnictwa w Projekcie prowadzony jest przez Miasto w celu oszacowania zapotrzebowania oraz opracowania wniosku o dofinansowanie inwestycji. Projekt będzie realizowany przez Miasto jedynie w przypadku otrzymania dofinansowania.

Deklaracje uczestnictwa wraz z ankietą należy złożyć w terminie do 20 lutego w Biurze Obsługi Interesantów lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz.

Zasady wstępnego naboru i uczestnictwa w projekcie oraz druki formularzy można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz, pok. 202.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here