Mroźny Bieg Twardziela 2018

0
VII Bieg Twardziela w Raciborzu
VII Bieg Twardziela w Raciborzu. Na zdj. Mateusz Wolnik

Prawie 500 miłośników biegania wzięło udział w VII Biegu Twardziela. Pierwszy na mecie pojawił się Mateusz Wolnik. Wśród kobiet trasę najszybciej pokonała Anna Szyjka.

 

- reklama -

25 lutego odbyła się siódma edycja Biegu Twardziela. Jest to jeden z czterech biegów wchodzących w skład Gran Prix Raciborza. Jak w ubiegłym sezonie, zdobyte medale z poszczególnych biegów będą tworzyć wspaniały efekt końcowy. Start biegu zaplanowano na godz. 11:00 na terenach Arboretum Bramy Morawskiej. W imprezie sportowej wzięło udział prawie 500 biegaczy z Raciborza i okolicznych miejscowości. Tylko dwie osoby nie dotarły do mety.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Wolnik z czasem 00:26:35, deklasując rywali już na pierwszych kilometrach. Druga pozycja z czasem 00:28:47 należała do miejscowego, Roberta Antczaka. Niecałe dwadzieścia sekund później metę przekroczył kolejny mieszkaniec Raciborza, Tomasz Olaniszyn. Wśród kobiet trasę najszybciej pokonały Anna Szyjka, Anna Olaniszyn oraz Sabina Wojtaszewska.

Pomimo mrozu nikt ze startujących zawodników nie narzekał na warunki, a te czasami były dość ekstremalne. Paru zawodników zaliczyło upadek.

Prawie 500 biegaczy miało do pokonania 7 kilometrów wymagającej leśnej trasy z licznymi kamienistymi podbiegami oraz zbiegami. Dodatkowym utrudnianiem okazały się warunki atmosferyczne. Oblodzone odcinki trasy, mróz oraz śnieg z kilometra na kilometr męczyły zawodników.

Po biegu, każdy zawodnik mógł zregenerować siły ciepłym posiłkiem, a po dotarciu ostatniego zawodnika nadszedł czas na wręczenie pucharów oraz nagród dla najlepszych.