“Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” w RCK [ZDJĘCIA]

0
przekret niedoskonaly teatr capitol rck raciborz
“Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” w RCK.

Teatr Capitol po raz kolejny gościł w Raciborzu. Tym razem widzowie obejrzeli spektakl “Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”

W niedzielę w Raciborskim Centrum Kultury odbył się spektakl komediowy pt. “Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”, który przestawił Teatr Capitol. Raciborską publiczność bawili: Jacek Kopczyński, Joanna Moro, Michał Piela, Bogdan Kalus, Maria Dejmek i Danuta Chotecka.

- reklama -

przekret niedoskonaly teatr capitol rck raciborz (37)Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Polską prapremierę komedii autorstwa mistrzów gatunku: Donalda Churchilla i Petera Yeldhmana wyreżyserował Andrzej Rozhin. Scenografię zaprojektowała Dorota Banasik, a kostiumy są autorstwa Doroty Roqueplo.

Światowa premiera klasycznej komedii odbyła się w Theatre Royal Windsor w 1984 roku i od tego czasu praktycznie nie schodzi z afisza. Ogromny sukces spektaklu zaowocował tłumaczeniem tekstu na 15 języków. Pomimo upływu czasu temat przekrętów jest wciąż aktualny. Na pierwszych stronach gazet jest coraz więcej nagłówków o aferach i malwersacjach finansowych z politykami, urzędnikami i celebrytami w rolach głównych. Podobnie jest w tym przedstawieniu.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here