Szkoła w Nędzy zorganizowała dzień otwarty [ZDJĘCIA]

dzien otwarty szkola nedza
Dzień otwarty w szkole w Nędzy.

Przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja czy biblioteka i przekonać się, że… nauczyciele nie są straszni.

Fajne zajęcia, ciekawe narzędzia do nauki, uśmiechnięci nauczyciele, nowoczesna szkoła i zapewnienie starszych kolegów, że „tu jest naprawdę super!”. Szkoła w Nędzy zorganizowała dla przedszkolaków dzień otwarty.

- reklama -

To naturalne, że maluchy są pełne obaw. Szkoła to już inna bajka. I właśnie dlatego podstawówka w Nędzy od lat organizuje dla nich dzień otwarty. Mogą wtedy usiąść w szkolnej ławce, zobaczyć jak wygląda prawdziwa lekcja, gdzie jest biblioteka, świetlica i sala gimnastyczna i że na korytarzach są strefy relaksu a nauczyciele wcale przecież nie są straszni. – Mamy się czym pochwalić – zapewniają Anna Neuhof i Agnieszka Grzybowska, wychowawczynie klas trzecich. – Pokażemy maluchom różne rzeczy i oswoimy z nowym miejscem – zapowiedziały.

Mówią Anna Neuhof i Agnieszka Grzybowska, wychowawczynie klas trzecich:

 

I rzeczywiście, przejęte dzieci usiadły w szkolnych ławkach i wzięły udział w pokazowej lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz religii, odwiedziły bibliotekę i poznały dużą część infrastruktury. – Myślę, że dzieci mogą się u nas czuć bezpieczne a atmosfera jest miła. Mam nadzieję, że z chęcią do nas od września przyjdą – uśmiecha się Anna Neuhof.

Mówi Anna Wojtek, nauczycielka języka angielskiego:

 

Do przyjścia do szkoły zachęcali nie tylko nauczyciele, ale i starsi koledzy. Julia i Blanka chodzą już do trzeciej klasy i w swojej szkole są zakochane! – Na początku trochę się tęskni za przedszkolem, ale potem jest naprawdę fajnie – zapewniają dziewczyny.

Mówią Julia i Blanka z IIIa:

 

Z wyjścia do szkoły cieszyły się nie tylko przedszkolaki. – Mogę się tu spotkać z moją wychowawczynią – uśmiecha się Małgorzata Procek, nauczycielka z Przedszkola w Nędzy. – Mało tego, to właśnie chyba do niej trafi od września moja grupa. Wszystko zamyka się jakby czasową klamrą – dodaje.

Mówi Małgorzata Procek, wychowawczyni w przedszkolu:

 

Mówią przedszkolaki:

 

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here