Racibórz: Co się działo w filiach bibliotecznych? [ZDJĘCIA]

biblioteka raciborz
Racibórz: Co się działo w filiach bibliotecznych?

Dzień Bezpiecznego Internetu, planszówki, Nocka Super Bohaterów… W lutym i marcu w raciborskich bibliotekach nie brakowało atrakcji.

Co działo się w filiach raciborskiej biblioteki pod koniec lutego i na początku marca? Było bohatersko w Filii nr 10 Markowice, logicznie w Filii nr 9 Brzezie i bezpiecznie w Filii nr 2 Ostróg.

- reklama -

Filia nr 2 Ostróg włączyła się w ogólnopolską akcję Dzień Bezpiecznego Internetu, organizując w lutym cykl zajęć edukacyjnych dla klas I ze szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu. Uczniowie, jak się okazało, mają w większości ograniczony czas przebywania w wirtualnej rzeczywistości – dbają o to ich rodzice oraz znają podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Biblioteczne zajęcia poszerzyły ich wiedzę na temat netykiety oraz wprowadziły nowe pojęcia, takie jak spam czy wirus komputerowy.

Filia nr 9 Brzezie dołączyła do planszówkowego szaleństwa i zainaugurowała nowy cykl spotkań pt. „Rusz głową nad logiczną grą planszową”. Pierwsze odbyło się 27 lutego. Hitem okazała się gra „Tappi’, bazująca na serii książek Marcina Mortki pod tym samym tytułem. Postać sympatycznego wikinga sprawdza się nie tylko jako bohater opowieści z Szumiącego Lasu, ale i przewodnik po planszy pełnej zadań na szybkie myślenie.

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To przedszkolaki z Markowic biorące udział w Nocce Super Bohaterów. Nocna zabawa odbyła się 2 marca i wśród atrakcji znalazła się wyprawa do kolebki prawdziwych super bohaterów, czyli biblioteki – Fili nr 10 Markowice. Piątkowy wieczór zakończył cykl pięciomiesięcznych spotkań, odbywających się pod hasłem Super Bohaterowie. W bibliotece dzieci musiały wykazać się super pamięcią w wielkim quizie wiedzy o bohaterach książek i filmów. Bez pudła poradziły sobie z zadaniem, odgadując m.in. postacie: Baranka Shauna, Reksia, Mikołajka, Meridy Walecznej, Herkulesa, Mulan, Tabalugi czy Supermana. W dalszej części spotkania mali bohaterowie wysłuchali rymowanki „Bohaterki pies Kazimierza Kukułki” oraz tworzyli własne pacynki, nadając im postać swoich ulubieńców.

fot. MiPBP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj