Uczennica Zuzanna Tworuszka z Nędzy triumfuje w konkursach plastycznych

Sukces uczennicy z Nędzy w ogólnopolskim konkursie "Mówimy NIE dla smogu"

Zuzia z Nędzy, na co dzień uczennica klasy III a, została m.in. laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Mówimy NIE dla smogu!”.

W konkursie „Mówimy NIE dla smogu!” jego uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej podejmowanie przez rodzinę działań na rzecz walki ze smogiem. Organizatorów zaskoczyło ogromne zaangażowanie i kreatywność otrzymanych prac – Librus otrzymał setki rysunków, kolaży, wycinanek i gier.

- reklama -

Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej, zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych, identyfikacja źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz rozwój wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację zagadnienia.

Uczestniczka ogólnopolskiego konkursu, Zuzanna Tworuszka z Nędzy, zajęła w nim wysokie, III miejsce w swojej kategorii.

– To nie jedyny sukces Zuzi. Dziewczynka znalazła się również wśród nagrodzonych w konkursie „Moja Walentynka”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Zdobyła tam II miejsce – wyjaśnia Urząd Gminy Nędza. I dodaje: – Na uwagę zasługują również prace Julii Kilian, Dawida Grzybowskiego i Dominika Śmieszka, uświetniające wystawę placówki.

publ. /k/
Fot. UG Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj