Publiczność zachwycona spotkaniem „Melodie znane i lubiane” [ZDJĘCIA]

0
„Reminiscencje, czyli melodie znane i lubiane w bibliotece”

Reminiscencje, czyli melodie znane i lubiane w bibliotece”, to niezwykłe wydarzenie, które odbyło się 7 marca w MiPBP w Raciborzu. Przed licznie zebraną publicznością zaprezentowały się skrzypaczka Jolanta Cwik oraz raciborska poetka Jagoda Wałaszek.

Spotkanie rozpoczęła pani Jolanta od utworu Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”. Przygotowany na ten wieczór repertuar był kompilacją tytułowych znanych i lubianych melodii. Publiczność z westchnieniem rozpoznała takie utwory jak motyw przewodni z „Nocy i dni”, rozsławioną przez tenor Pavarottiego neapolitańską pieśń „O sole mio” czy „Serenadę” Franza Schuberta. Recital zakończył offenbachowski taniec „Kankan”.

- reklama -

Pani Jagoda rozpoczęła od peanu na cześć biblioteki i książek, by płynnie przejść do lirycznego portretu Raciborza nocą. Recytację każdego wiersza poprzedzał krótki wstęp, tłumaczący – często w humorystycznej anegdocie – genezę utworu. Poezja pani Wałaszek sięga po inspiracje do codzienności. W swoich utworach porusza tematy przemijania, ciała, miłości, czy domowego bałaganu. Jak sama przyznaje: „Jestem estetą. Wrażliwa i na piękno, i na brzydotę”.

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here