Przyszłe mamy w raciborskim szpitalu mogą skorzystać z nowej wanny porodowej

Racibórz: Nowa wanna porodowa z hydromasażem w raciborskim szpitalu

Koszt zakupu nowoczesnej wanny porodowej z hydromasażem oraz remontu sali porodowej i łazienki wyniósł w sumie 180 tysięcy złotych.

Obecnie zaledwie kilka procent pań decyduje się na poród w wodzie. Jak jednak uważa kierownik oddziału Ginekologiczno-Położniczego raciborskiej lecznicy, Dariusz Kujawski – znacznie więcej dzieci może przychodzić na świat pod wodą. Możliwość skorzystania z nowoczesnej i jedynej w Polsce wanny porodowej z hydromasażem raciborski szpital oferuje przyszłym mamom od dwóch tygodni.

- reklama -

– Wanna jest przeznaczona do porodów w wodzie, ale jest bardzo chętnie wykorzystywana przez rodzące w pierwszym okresie porodu do łagodzenia bólu i podniesienia komfortu – informuje Anna Nowak położna oddziału, dodając, że jest to jedyna wanna porodowa z hydromasażem w Polsce (te bez hydromasażu dostępne są np. w Sosnowcu, Bytomiu czy Żorach).

Urządzenie włoskiej marki kosztowało 116 tysięcy złotych. 80 tysięcy złotych przekazała Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu, która uzyskała środki w ramach 1% podatku. Po 10 tysięcy złotych przekazali: Spółdzielnia Nowoczesna w Raciborzu oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Empol z Tylmanowej. Brakującą kwotę oraz środki na modernizację sali pokrył szpital.

publ. /k/
Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here