Justyna Święty-Ersetic gościem prezydenta Raciborza

0
Justyna Święty-Ersetic gościem prezydenta Raciborza
Justyna Święty-Ersetic gościem prezydenta Raciborza

Podczas spotkania nie brakowała gratulacji w związku z wywalczeniem srebrnego medalu Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham.

- reklama -

 

Dzień Kobiet w Urzędzie Miasta miał sportowy charakter. – Gościliśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy raciborskiego sportu Justynę Święty-Ersetic. Sportsmenka w ciągu zaledwie miesiąca pobiła dwa rekordy Polski – w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4×400 metrów. Ten ostatni wyczyn pozwolił Justynie i jej koleżankom wywalczyć srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham. Nasza lekkoatletka sukcesy na arenach sportowych całego świata odnosi od dawna – przyznaje rzecznik prasowy raciborskiego magistratu.

W swoim dorobku Justyna Święty-Ersetic ma m.in. złoty medal Halowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m w Belgradzie i złoty medal w sztafecie 4x400m na Uniwersjadzie w Tajpej. Utalentowana biegaczka ledwo 3 tygodnie temu ustanowiła w Toruniu nowy rekord Polski w biegu na 400 metrów z czasem 51,78. Rekord ten pozostawał niepobity od 2007 i wcześniej należał do Grażyny Prokopek. Wyczyn raciborzanki pozwolił jej również na zajęcie drugiego miejsca na silnie obsadzonym mitingu Copernicus Cup.

Na spotkaniu ze sportsmenką uczestniczyli: trener Piotr Morka, starosta Ryszard Winiarski, wicestarosta Marek Kurpis, dyrektorka SMS Ludmiła Nowacka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Andrzej Skurk, prezes klubu SMS Victoria Sławomir Szwed.

Fot. FB UM Racibórz

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here