Promocja książki o Aleksandrze Zawadzkim – wojewodzie śląskim i działaczu komunistycznym

1
„Aleksander Zawadzki. Działacz komunistyczny i wojewoda śląski (1945–1948)” autorstwa Janusza Mokrosza

Biblioteka w Raciborzu zaprasza na promocję wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej monografii „Aleksander Zawadzki. Działacz komunistyczny i wojewoda śląski (1945–1948)” autorstwa Janusza Mokrosza.

- reklama -

 

Aleksander Zawadzki jest postacią nietuzinkową, która odegrała istotną rolę w powojennych dziejach Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Jego życiorys jest świadectwem trudności, z jakimi borykał się region tuż po II wojnie światowej, a jednocześnie pozwala spojrzeć od kulis na proces umacniania się nowych, komunistycznych rządów w Polsce. Książka dr. Mokrosza jest pierwszą po 1989 r. biografią Aleksandra Zawadzkiego wolną od narracji stricte hagiograficznej, odzwierciedlającą realia ideologiczno-polityczne Polski Ludowej.

Dr Janusz Mokrosz – historyk, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Chałupkach oraz współpracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Humanistycznego Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy. W swych badaniach zajmuje się problematyką społeczno-polityczną Górnego Śląska po II wojnie światowej, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki narodowościowej regionu.

Biblioteka w Raciborzu zaprasza 14 marca na promocję wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej monografii „Aleksander Zawadzki. Działacz komunistyczny i wojewoda śląski (1945–1948)” autorstwa Janusza Mokrosza.  Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

publ. /j/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here