Krzysztof Puma Piasecki i Józef Skrzek zagrają w DK Strzecha

0
"Stories" Krzysztofa Pumy Piaseckiego i Józefa Skrzeka

W kwietniu w Strzesze odbędzie się koncert pod nazwą „Stories” Krzysztofa Pumy Piaseckiego i Józefa Skrzeka.

8 kwietnia o godz. 18:00 w RCK DK Strzecha odbędzie się koncert „Stories” Krzysztofa Pumy Piaseckiego i Józefa Skrzeka. Bilety w cenie 40 zł, honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

- reklama -

Spotkanie wirtuozów – tak można określić najnowszą, wspólną produkcję Krzysztofa Pumy Piaseckiego i Józefa Skrzeka. Lider legendarnego zespołu SBB i jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych połączyli siły na albumie „Stories”. Tytuł trafiony, bo każda kompozycja opowiada dźwiękiem jakąś historię. Monumentalne, dwupłytowe wydawnictwo to efekt uruchomienia kreatywnego potencjału muzyków, którzy od lat darzą się szacunkiem i świetnie rozumieją. Podobne projekty zdarzały się już w historii muzyki, by przypomnieć chociaż współpracę Jeffa Becka i Jana Hammera, czy P. Metheny’ego i Lyle Maysa.

Echa tych dokonań słychać na płycie Skrzeka i Pumy, co jest najlepszą rekomendacją. Pierwszy krążek zdecydowanie cięższy brzmieniowo, ostrzejszy, miejscami drapieżny. Drugi jest bardziej stonowany i melancholijny. Właściwie muzyczny pejzaż z kilkoma pięknymi motywami wokalnymi Skrzeka. Gitara Pumy ma w sobie przestrzeń i delikatność. Z pewnością to jedna z ciekawszych płyt na polskim rynku jazzowym w tym sezonie, a nadchodząca jesień będzie sprzyjała jej odbiorowi zarówno w klubach muzycznych jak i w domowym zaciszu”.

(Tomasz Bazan, Szef Muzyczny Radia Opole)

puma piasecki skrzek rck raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here